с.Требухів вул. Чорних Запорожців

20 вересня 2022
72-га окрема механізована бригада імені Чорних Запорожців — військове формування механізованих військ Збройних сил України.

Розміщується у місті Біла Церква Київської області. Бригада створена в 2002 році на базі 72-ї гвардійської механізованої дивізії, що у свою чергу веде історію від 72-ї гвардійської мотострілецької дивізії.

З 2014 року бригада брала активну  участь у війні на сході України у складі сил Антитерористичної операції. Підрозділи бригади влітку 2014 року вели важкі бої на російсько-українському кордоні, у Приазов'ї,  в боях за Донецький аеропорт, а взимку 2016 року бійці 72-ої бригади відстоювали територіальну цілісність і незалежність України під Авдіївкою у промзоні.

У серпні 2017 року бригада дістала почесну назву на честь військового формування часів УНР — Чорних Запорожців.

В грудні 2019 року бригада отримала персональний Почесний прапор (корогву) за мотивами історичної символіки кінного полку Чорних Запорожців.

Під час повномасштабного вторгнення російської федерації, завдяки мужності, героїзму і стійкості бійців 72-гої  окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців  на територію Броварської громади не допустили ворога та дали гідну відсіч окупантам на підступах до столиці України.

6 травня 2022 року бригада була відзначена почесною відзнакою «За мужність та відвагу».

9 червня 2022 року депутати Броварської міської ради  підтримали рішення про перейменування вулиці  Без назви у селі Требухів Броварського району Київської області на вулицю Чорних Запорожців.