Вулиця Бучанська

24 травня 2022
Буча - «Місто-герой України»

Вулиця Бучанська

Буча - «Місто-герой України».

Місто супутник Києва, адміністративний центр Бучанської міської територіальної громади і Бучанського району Київської області.

До 9 лютого 2006 року Буча була селищем міського типу у складі Ірпінської міськради, до 2020 вважалася містом обласного значення.

У березні 2022 року російські передові сили захопили місто Бучу, що є однією з початкових околиць Києва.

Під час російського вторгнення в Україну 2022 року російські війська здійснили в Бучі масове вбивство цивільного населення, відоме як Бучанська різанина.

Бучанська трагедія, або геноцид у Бучі - масове вбивство українського цивільного населення, що супроводжувалося викраденнями, тортурами, зґвалтуваннями, у тому числі дітей, та мародерством. Загинуло понад 420 жителів міста, українська влада назвала це геноцидом українців і звернулась до Міжнародного кримінального суду з проханням розслідувати ці події.

Українські війська увійшли до міста 1 квітня 2022 року.

24 березня 2022 року Указом Президента України з метою відзначення подвигу, масового героїзму та стійкості громадян, виявлених у захисті своїх міст під час відсічі збройної агресії російської федерації проти України, місту присвоєно почесну відзнаку «Місто-герой України».

6 травня на сесії Броварської міської ради депутати одноголосно підтримали рішення про перейменування вулиці Толстого на вулицю Бучанську.